Co je vlastně ta Lesknice kanárská?

Lesknice kanárská (Phalaris canariensis), také nazývaná chrastice kanárská se řadí mezi jednu z výživnějších osiv. Jedná se vlastně o trávu, lidově ptačí zob. Obsahuje velké množství enzymů, nejhojněji enzym lipáza, která je zodpovědná za odstranění přebytečného tuku v těle. Výhod má lesknice velké množství, obsahuje:

  • bílkoviny- stejné množství jako maso (16,6%),
  • aminiokyseliny- nezanechávají toxická rezidua v těle
  • vlákninu - 11,8% usnadňuje proces trávení
  • kyselinu salicylovou
  • kyselinu šťavelnou
  • enzymy- mají nesmírnou moc, snižují zánět v organismu, zejména v játrech, regeneruje slinivku  břišní

 

PŮVOD A POPIS

Lesknice kanárská patří do rodiny poaceas, rod trav ( kvůli její podobnosti s trávou). Lesknic je více než 4000 druhů, které dominují na pastvinách, ve stepích a savanách. Lesknice kanárská je léčivou rostlinou, která přesahuje jeden metr na výšku. Jak název napovídá pěstuje se na Kanárských ostrovech, v průměrné nadmořské výšce.

 

SLOŽENÍ

Kanárské semeno obsahuje 7 krát více draslíku než banán a více vápníku než šálek mléka. Spotřeba ½ šálku lesknice denně vám poskytne 831 mg draslíku, 236 mg vápníku, 431 mg hořčíku, a 112 mg kyseliny listové. 100 g semen obsahuje: 55.8 g sacharidů, 13 g  bílkovin, 5.2 g tuku , minerální látky jako je vápník a fosfor.

 

VLASTNOSTI MOUKY 

Mouka z lesknice je vynikajícím zdrojem antioxidantů, které zabraňují stárnutí a předčasnému opotřebení kůže. Enzymy z těchto semen jsou přírodním lékem na snížení zánětu vnitřních orgánů, jako jsou játra, ledviny a slinivka břišní. Regenerace slinivky je tak silná, že pomáhá výrazně snížit vysokou hladinu glukózy v krvi. Potlačí diabetes ve velmi krátkém čase. Eliminuje cirhózu jater. Enzym lypáza pomáhá v ledvinách eliminovat přebytečnou tekutinu, zabraňuje kornatění cév. revmatismu, dně, edémech, zánětu žaludku a žaludečním vředům. Bojuje také proti hypertenzi, obezitě, celulitidě a vypouklému břichu. 

 

OXID KŘEMIČITÝ V MOUCE

Před broušením semen se odstraňuje vnější vrstva. Eliminuje se oxid křemičitý, kdy obsah v zrnu je 0.00004 g / g. Doporučená denní dávka lesknice kanárské  je 25 g. Dávka obsahuje 0.88 mg oxidu křemičitého. Bezpečná denní dávka je obvykle 20-50 miligramů.

 

Lesknice kanárská je součástí našich produktů - extrudovaných plátků a sušenek

Určitě stojí za to vyzkoušet :-)

 

 

Informace poskytnuty společností SoriaNatural - www.sorianatural.es

 

 

Schär - Pečivo, mouky ... Nominal - Směsi na pečení ... Barilla - Těstoviny ... Orgran - Náhrady vajec ... Natural - Mouky, hotová jídla ... Rumini - Mouky ... Moo Free - Čokolády bez mléka ...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení